Челси победи Нюкасъл с 3:2 в последн мач от 28-ия кръг

...

Класика от Висшата лига! Челси удари Нюкасъл във вечер на красивите голове

Челси победи Нюкасъл с 3:2 в последн мач от 28-ия кръг във Висшата лига. Двата отбора изиграха страховит дуел, който ще се запомни и с хубостта на попаденията в двете порти.

Шоуто стартира с гол на Никлас Джаксън в 6-ата минута, а асистенцията пристигна от Коул Палмър.

Две минути преди почивката Александър Исак с брилянтен гол възвърне паритета.

Последваха мощни минути за домакините и в 57-ата минута Палмър, също с хубав гол, поведе своя отбор към успеха.

В 76-ата минута Михайло Мудрик повиши на 3-1, откакто развинти отбраната на " свраките ".

Интригата обаче се резервира до края, тъй като в първата минута на добавеното време Джейкъб Мърфи заби същински снаряд във вратата на Петрович.

Все отново резултатът се резервира, а с триумфа Челси събра 39 пункта и заема 11-ата позиция. Нюкасъл има точка повече и е на 10-о място.

Първите минути минаха с много висока преса от Нюкасъл. Футболистите на АМурисио Почетино се затрудняваха с изнасянето на топката, само че рискове пред вратата на Петрович липсваха.

Противно на показаното в 6-ата минута Челси откри резултата! Мало Густо опитва остро центриране, което Свен Ботман почисти право в краката на Коул Палмър. Звездата на " сините " мигновено опитва удар, който Николас Джаксън отклони с пета. Именно това допиране не остави шансове на Мартин Дубравка - 1:0.

След попадението " свраките " продължиха да играят много самоуверено, само че в средата на полувремето нова контраофанзива разреши на Енцо Фернандес да стреля от границата на наказателното поле. Неговото осъществяване обаче беше неопределено.

Десет минути преди края на първата част гостите трябваше да понесат тежък удар. Антъни Гордън получи травма и трябваше да бъде наложително сменен. В игра се появи Джейкъб Мърфи.

Две минути преди последния съдийски сигнал за полувремето Нюкасъл възвърне паритета. След карамбол в половината на Челси Бруно Гимараеш откри Александър Исак, който пое топката и с кинжален удар около Дисаси заби кълбото в далечния ъгъл на Джордже Петрович.

Буквално в ответната офанзива Николас Джаксън бе изведен с дълго подаване и вкара втори гол, само че нападателят бе в състояние на засада.

" Джордитата " започнаха доста мощно и второто полувреме. Само след няколко секунди се стигна до рисков изстрел от Мигел Алмирон, само че вратарят мазета в ъглов удар.

В 54-ата минута пристигна отговор от домакините. Рахим Стърлиг получи опция да се надиграва един на един със Свен Ботман. Бързоногият футболист съумя да откри пространство за удар, само че стреля в навън.

Три минути по-късно Енцо Фернандес откри Коул Палмър с пас в зоната към наказателното поле. Младокът не се поколба и насочи удар в близкия ъгъл. Кълбото мина сред краката на Свен Ботман и влетя във вратата защитавана от Дубравка.

Веднага по-късно Рахим Стърлинг изскочи самичък против вратаря, преодоля го и стреля. На голлинията обаче беше застанал Дан Бърн и резервира интригата в мача.

14 минути преди края лондоският клуб вкара трети гол, с което направи огромна крачка към успеха. Смъртоносна контраофанзива минала през Николас Джаксън и Конър Галахър разреши на Михайло Мудрик да вкара превъзходен гол. Украинецът бутна топката през краката на Фабиан Шер, излъга и Дубравка и се разписа.

В добавеното време Джейкъб Мърфи се оправи обикновено с Марк Кукурея и насочи безмилостен шут, който Петрович нямаше по какъв начин да отрази - 3:2.

Силите на " джордитата " обаче не стигнаха за повече и Челси взе трите точки.

FT  Челси - Нюкасъл  3:2

1:0 Николас Джаксън 6'

1:1 Александър Исак 43'

2:1 Коул Палмър 57'

3:1 Михайло Мудрик 76'

3:2 Джейкъб Мърфи 90'+1'

Стартови сформира:

Челси: 28. Джордже Петрович, 27. Мало Густо, 2. Аксел Дисаси, 14. Трево Чалоба, 3. Марк Кукурея, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойсес Кайседо, 20. Коул Палмър, 23. Конър Галахър (К), 7. Рахийм Стърлинг, 15. Николас Джаксън

Резерви: 1. Роберт Санчес, 42. Алфи Гилкрист, 63. Джош Ачеампонг, 6. Тиаго Силва, 31. Чезаре Касадей, 17. Карни Чуквуемека, 10. Михайло Мудрик, 36. Дейвид Вашингтон, 11. Нони Мадуеке